Branş Öğretmenleri Mağdur!

Branş öğretmenleri isyan ediyor. Branş öğretmenlerinin isyan etmesinin en büyük sebebi kendilerine Ataması Yapılmayan öğretmenler denilmesi. Bir çoğu anne ve babasının yüzüne bakamaz hale geldi.

Branş Öğretmenleri Mağdur!

  Anne ve babaların "bir sürü öğretmen atandı sen neden atanamadın" sorularından dolayı ailelerine mahcup olan branş öğretmenleri neden atanamadıklarını ailelerine anlatamıyor . Bizde onların bu haklı isyanına destek olmak adına branş öğretmenleri neden atanamıyor sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. 
 

Branş öğretmenlerinin atanamamalarının en büyük nedeni sınıf öğretmenlerinin branş değiştirerek okullarında aldıkları yan alan dersleri ile branş değişikliği yolunu izlemiş olmaları .

Binlerce sınıf öğretmeni esir kaldıkları doğu bölgelerinden batı bölgelerine veya ailelerinin yanlarına gidebilmek  için mecburen branş değiştirdiler. Onlarda haklı branş öğretmenleri  onlardan daha da haklı . Bu durum atamalardaki olmayan dengeleri daha da alt üst etti . 

 

Bu tip sorunların en büyük nedeni her ile üniversite açılması . Hemen hemen tüm üniversitelerde Eğitim Fakültelerinin bulunduğunu bilmeyen yoktur. Herkesin aynı imkanlara sahip olması için yapılan doğrudur. Devletin halkını eğitimesi sosyal devlet olmanın gereğidir. Ama bu durum Eğitimin niteliğini bozmakta ve binlerce atanmayan öğretmenin işsiz gezmesine sebep olmaktadır. Bunu engellemenin tek yolu ise uzunca br süre Eğitim Fakültelerine öğrenci almamaktır . Bunu devetin planlamasını yürüten merciler en kısa sürede görmeli ve atanmayan öğretmen sayısının daha fazla artmaması için önlemler almalıdır. Bunu yapamıyorlar ise o planlamaların başına bunları planlayabilecek insanlar atanmalıdır.  Aksi halde bu yara giderek büyüyecek ve kangren haline gelecektir. Harcanan emek ve masraf ise cabası    . Bunu sade basit vatandaşlar bile görebilmekteyken planlamadan sorumlular neden göremiyor ?

 

Yoksa asıl amaç kendileri için her seçimde kullanabilecekleri büyük bir oy potansiyeli edinmek midir ?

 

Her öğretmenin en iyi şekilde yaşayabilecekleri bir Türkiye umuduyla
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
işletmeci prof - 2 yıl önce
meb başı işletmeci olursabranşcılar daha çok gata gleye gelirler yazıklar olsun. sınıfcılara verdikleri 1500 fen kontenjanı hakmı 24 kasımda 1500 kontenjan hakkımızı istiyoruz. hakkımız olsun
Avatar
FEN ADALET - 2 yıl önce
Sınıfcı kardeşlerimiz. Bir fen bilgisi öğretmeni olarak derdimiz nedir anlatayım. Herkes sınıf öğretmeni olacak diye bir kural yok. Çünkü çoklu zeka kuramının da olduğu gibi herkes kendi yeteneğinde ve sevdiği bölümü tercih ederek üniversite okudu. Herkes kendi bölümünün öğretmenliğini yapmasından daha doğal bir şey olamaz . Ancak branş öğretmenleri sınıf öğretmenlerinin köylerde öğretmenlik yapması, ve doğuda uzunca bir süre çalışmak zorunda olduğunun farkında oldukları için branşcı da oldular. 4 + 4 + 4 sistemi branşcıların yığılmasını önlemek için yapılmış bir sistem. Sınıfcı kardeşlerimiz mağdur oldu. Ama branşcılar yıllardır mağdur. Şimdi sınıfcıların gayet normal gibi birkaç saatlik kurs ile branşlarımızı gasp etmesi ve bu da yetmiyormuş gibi sınıfcıların branş değişiminden dolayı sürekli ihtiyaç duyulan bölüm olmasından dolayı her yıl atamalarda branş öğretmenlerinin kontenjanlarına adeteta zulüm yapılmakta. Sınıfcı kardeşlerimizin sayısı 2014 iti bari ile 24 – 25 bin ise
Avatar
TÜRKÇE - 2 yıl önce
türkçeye 1500 şubat ataması
Avatar
sosyalcii - 2 yıl önce
arkadaşlar insanlar emekli olmadıkça 3 yıl içinde atama hayal olur... emekli olsunlar o zaman onlar bizlere muhtaç olur emin olun
Avatar
sosyalcii - 2 yıl önce
230 bin emeklisi gelmiş amcalar teyzeler elinizi taşın altına koyun...
Avatar
SINIFÇI - 2 yıl önce
bi̇r okulda 1 branş çalişor i̇se 15 i̇n üzeri̇nde sinif öğretmeni̇ çali̇şi̇yor
Avatar
UNUTMAYIN - 2 yıl önce
850 bi̇n çali̇şani̇n nerdeyse 250 bi̇n çali̇şani̇ sinif öğretmeni̇
Avatar
SINIFÇI - 2 yıl önce
heryil 250 bi̇n sinif öğretmeni̇n yüzde i̇ki̇si̇ emekli̇ olsa otomati̇kmen 5 bi̇n açik oluşuyor