Öğretmen Atamaları ile ilgili önemli uyarı!

Kpsshaber.com olarak atama bekleyen öğretmenleri uyarmak istedik.

Öğretmen Atamaları ile ilgili önemli uyarı!

 KpssHaber- Milli Eğitim Bakanlığı Eylül ayının ilk haftasında 37 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirecek. Bilindiği üzere KPSS/ÖABT sınavlarına yaklaşık 420 bin aday katıldı ve atama bekleyen öğretmenlerin sayısı yarım milyona ulaştı.

 Bu süreçte, sonuçlar ve branş bazında sıralamalar şaibeli de olsa açıklanmış ve adaylar yaklaşık 1 aylık bir bekleme süresine girmiştir. Bu bir aylık süreçte özellikle sosyal medya aracılığı ile her yıl olduğu gibi bu yıl da atamalar ile ilgili bilgi kirliliği oldukça yüksektir.

 Aşağıda bir web sitesinde yalan demeye dilimizin varmadığı ve ''yanlış'' olarak nitelendirdiğimiz bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. İlgili haberde norm açığı 4 bini geçmeyen Bilişim Teknolojileri branşı ile ilgili 5900 atama olacağı öngörülmüş ve atama bekleyen öğretmenlerimizin duyguları ile oynanmıştır. Geçtiğimiz yıl Eylül atamasında bu branşa 1090 kontenjan verilmesine rağmen bu yılki tahminin 5 bin 900 olması nasıl bir akıl tutulmasıdır, anlamış değiliz. Verilen diğer bilgi ve öngörülerin de neredeyse tamamı yanlıştır.

 Öte yandan özellikle Sınıf öğretmenliği, Fen Bilgisi öğretmenliği ve Din Kültürü öğretmenliği üzerinde organize bir algı operasyonunun sosyal medyanın tüm araçlarında yapılmaya başlandığını da sizlerle paylaşalım.

 Öte yandan 43 bin atama bekleyen öğretmeni olan Türk Dili ve Edebiyatı branşı için 1200 kontenjan tahmininde bulunmak da ilgili öğretmenlere yapılan haksızlığı açıkça ortaya koymaktadır.

 Değerli öğretmenler,

 Bu süreçte aşağıdaki gibi çıkan asılsız haberlere itibar etmeyiniz. Gerekli açıklamalar ve resmi veriler elimize ulaştığında kpsshaber.com'da bulabilecek, bu süreci en doğru ve hızlı bir şekilde geçireceksiniz. Süreci takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi vermeye devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:

Öğretmen Atamasının En Çok Konuşulan Branşı Belli Oldu

Bilişimciler Rekor Kırıyor

  Twitter üzerinden her gün TT listesinde yer alarak, en az 5 bin bilişim öğretmeni atanmasını için sesini duyurmaya çalışan bilişim öğretmenleri rekora koşuyor. TT Listesine sık sık girerek bu öğretmenlik grubunun diğer branşlardan farkını belli ettiğini söyleyebiliriz. Bilişim öğretmenlerinin 100 saatlik kurslarla hakkının diğer branşlara dağıtılması ve 15 binden fazla atanamayan öğretmeninin bulunması bu kadar aktif katılımcı olan bir branş olmalarında etken. Bilişim öğretmenleri 5 bin kadro bekliyor. Okul Öncesi Hakkını Almalı Bilişimcilerden sonra hakkını arayan en aktif branş okul öncesi öğretmenleri. Okul öncesinin zorunlu olmasını isteyen öğretmenler bu kapsamda yetkililere binlerce mektup gönderdiler. Şüphesiz bu çağda okul öncesi eğitim ve bilgisayar bilimleri eğitimi okullarda en gerekli olan zorunlu olması gereken bir alan. Okul Öncesi Öğretmenleri bakanlıktan 10 bin kadro talep ederek, yetkililerin çocuk gelişiminin eğitimdeki öneminin farkına varmalarını hakları olan kadroyu vermelerini istiyorlar.  Sınıfçılar ve Din Kültürü Öğretmenleri Sesini Duyurmak İstiyor Sosyal medyada bilişim öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenlerinden sonra sesini duyurmaya çalışan öğretmenler sınıf öğretmenleri ve din kültürü öğretmenleri diyebiliriz. Atanamayan sınıf öğretmenleri zor günler yaşıyorlar çünkü emekli olmayan ve norm fazlası olan sınıf öğretmenleri yüzünden atamalarda kadro sıkıntısı ile karşılaşıyorlar. Sınıf öğretmenleri 15 bin kadro bekliyor. Din kültürü öğretmenleri ise formasyon ile ilgili haksızlıklarının düzeltilmesini istiyorlar. Din kültürü öğretmenleri 8 bin kadro bekliyor.

Muhtemel Ağustos Öğretmen Ataması Kadrolar
ı Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri: 5900
İngilizce: 5600
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 4100
Okul Öncesi: 2800
İlköğretim Matematik 2400
Rehberlik 1900,
Sınıf 1600,
Türkçe 1400,
Türk Dili ve Edebiyatı 1200
Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji 1100

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.